Medicininės pažymos

Kokios sveikatos pažymos reikalingos prieš laikant egzaminus VĮ „Regitroje“

medicininės pažymos

Prieš laikant egzaminus VĮ „Regitroje“ būtina pateikti galiojančias sveikatos pažymas – medicininę sveikatos patikrinimo pažymą bei pirmosios pagalbos kursų baigimo pažymėjimą. Pirmą kartą pateikus šias pažymas, jų duomenis „Regitra“ įveda į duomenų bazę, todėl jas užtenka parodyti tik vieną kartą. Pavyzdžiui pirmą kartą neišlaikę teorijos egzamino, atvykę jį laikyti antrą kartą šių sveikatos pažymų parodyti nebeturėsite. Taip pat išlaikę teorijos egzaminą jų nebeturėsite parodyti prieš registruodamiesi į praktikos egzaminą.

Medicininė vairuotojo sveikatos patikrinimo pažyma

Šią pažymą gaunate praėję tam tikrą sveikatos tikrinimo procedūrą, kurios metu daktarų ir psichologų komisija sprendžia, ar Jūsų fizinė bei psichinė sveikatos būklė yra tinkama ir atitinka keliamus reikalavimus, kad galėtumėte gauti tam tikros kategorijos vairuotojo pažymėjimą ir vairuoti. Pažyma būtina norintiems gauti, pratęsti arba pasikeisti vairuotojo pažymėjimą, taip pat tiems, kurie nori persilaikyti egzaminus po atimtos teisės vairuoti.

Apžiūra trunka apie pusvalandį, jos metu tikrinama vairuotojo fizinė būklė, klausa, rega, kraujospūdis, širdies tonai, plaučių darbas, atliekami bendri kraujo tyrimai.

Išduota medicininė sveikatos patikrinimo pažyma galioja 10 metų (AM, A, B kategorijos), o profesionalų – 2 metus (C, D kategorijos). Išduota pažyma galios tik ant pasirinktos kategorijos, pavyzdžiui, jeigu praeisite medicininę apžiūrą prieš B kategorijos egzaminą, o po kažkiek laiko sugalvosite laikyti kitos kategorijos egzaminus, turėsite iš naujo praeiti apžiūrą ir išsiimti naują pažymą.

Sveikatos patikrinimo ir pažymos išdavimo kaina yra 15 € – 17 €.

sveikatos pažymos

Pirmosios pagalbos kursų baigimo pažymėjimas

Šis dokumentas, dar kitaip vadinamas sveikatos žinių atestavimo pažymėjimu, yra būtinas visiems, kurie nori laikyti bet kokios kategorijos egzaminus VĮ „Regitroje“. Pažymėjimas nepriskiriamas prie jokios kategorijos ir neturi galiojimo pabaigos termino (yra retų išimčių, kuomet nurodoma galiojimo data).

Pirmosios pagalbos kursus organizuoja įvairios sveikatos įstaigos, kai kuriais atvejais net ir vairavimo mokyklos. Kursai trunka apie kelias valandas, jų metu mokoma kaip reikėtų suteikti pirmąją pagalbą nukentėjusiems ir kokius veiksmus turėtų atlikti eismo dalyvis eismo įvykio metu, prieš atvykstant greitajai medicininei pagalbai. Kursų pabaigoje pateikiamas trumpas kelių klausimų testas, kurį atsakius išduodama pirmosios pagalbos kursų baigimo pažyma.

Kursų ir pažymos išdavimo kaina yra 10 € - 15 €, skubos tvarka – apie 25 €.