Egzaminai Regitroje

Kaip ir kokia tvarka vyksta egzaminai VĮ „Regitroje“

egzaminai regitroje

Norint įgyti vairavimo teisę ir gauti vairuotojo pažymėjimą Lietuvoje, reikia išlaikyti du egzaminus Valstybės Įmonėje „Regitra“ – teorijos ir praktikos. Nepriklausomai nuo laikomos kategorijos, visuomet pirmiausiai laikomas teorijos egzaminas, tik po to praktikos. Taipogi yra išimčių, kai praktikos egzamino laikyti nereikia, užtenka tik teorijos egzamino, pavyzdžiui norint įgyti AM kategorijos vairuotojo pažymėjimą užtenka išlaikyti tik teorijos egzaminą. Užsiregistruoti į egzaminus galite internetu, svetainėje Regitra.lt arba atvykę į „Regitros“ padalinį.

Teorijos egzaminas

Laikant A, A1, A2, B1 ar B kategorijų teorijos egzaminus nebūtina užbaigti mokymų programos vairavimo mokykloje, galite pasiruošti savarankiškai, pvz. sprenžiant KET bilietus internete, tokiose svetainėse kaip Ketai.lt.

Atvykę laikyti teorijos egzaminą turėsite susimokėti tam tikrą mokestį ir pateikti galiojančius dokumentus: asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, medicininę sveikatos patikrinimo pažymą ir pirmosios pagalbos žinių kurso baigimo atestatą (toliau – sveikatos pažymos).

Tai atlikę būsite pakviesti į egzamino laikymo patalpą ir pasodinti prie kompiuterio. Teorijos egzamino metu tikrinamos teorinės egzaminuojamojo žinios iš kelių eismo taisyklių ir įvairių eismo situacijų. Egzamino metu turėsite atsakyti tam tikrą kiekį įvairių klausimų, priklauso nuo laikomos kategorijos (dažniausiai 30 arba 35). Klausimams atsakyti skiriama tiek minučių, kiek teste yra klausimų, pavyzdžiui laikant B kategorijos egzaminą pateikiama 30 klausimų ir skiriama 30 minučių jiems atsakyti. Klausimai gali turėti vieną ar kelis teisingus atsakymus. Atsakę visus klausimus sužinosite savo rezultatą ir galėsite pasitikrinti padarytas klaidas. Jeigu surenkate 80% ar didesnį balą – egzaminas laikomas išlaikytu. Egzaminas yra filmuojamas, įrašinėjamas ir stebimas egzaminuotojo, jo metu draudžiama ant stalo turėti bet kokius asmeninius daiktus, taip pat draudžiama naudotis mobiliuoju telefonu ar kitomis mobiliojo ryšio priemonėmis. Jeigu egzaminuojamasis pagaunamas sukčiaujant – kviečiama policija. Neišlaikius egzamino, į jį vėl galėsite registruotis pakartotinai ne greičiau kaip po 7 kalendorinių dienų. Išlaikius egzaminą gaunate tai patvirtinančią pažymą, su kuria galite registruotis laikyti praktikos egzaminą. Išlaikytas teorijos egzaminas galioja iki tol, kol bus išlaikytas praktikos egzaminas, bet ne ilgiau kaip vienerius metus.

teorijos egzaminas

Praktikos egzaminas

Prieš laikant praktikos egzaminą yra būtina užbaigti mokymo kursus vairavimo mokykloje ir išlaikyti mokyklinį egzaminą. Išlaikius mokyklinį egzaminą vairavimo mokykloje, vairavimo mokykla šiuos duomenis perduoda VĮ „Regitrai“ ir tuomet galite registruotis laikyti valstybinį vairavimo egzaminą. Taip pat galite mokintis važiuoti eisme savarankiškai, jeigu esate ne jaunesnis kaip 17 metų, o šalia sėdi šeimos narys turintis ne mažesnį kaip 5 metų vairuotojo stažą.

Praktikos egzamino trukmė yra 60-90 minučių, jo metu tikrinami egzaminuojamojo vairavimo įgūdžiai ir žinios apie transporto priemonę bei jos valdymą. Pradžioje egzaminuotojas leidžia apsiprasti prie automobilio, susitvarkyti reikalingus įtaisus (veidrodėlius, sėdynių bei vairo padėtį). Tuomet, egzaminuotojas užduoda tris atsitiktinius bendrus klausimus, juos galite rasti čia: (toliau – Regitros klausimai), neteisingai atsakius į klausimą užskaitoma klaida. Nepamirškite užsisegti saugos diržo, nes jeigu išvažiuosite iš „Regitros“ aikštelės to nepadarę – egzaminas iš karto nutraukiamas ir laikomas neišlaikytu. Egzamino metu įrašinėjamas garsas ir vaizdas, egzaminuotojo ir egzaminujamojo pedalų paspaudimai. Jeigu pageidaujama – egzamino metu gali dalyvauti mokinį mokęs vairavimo instruktorius.

Tuomet išvažiuojate į eismą, kur 25-45 min. būna tikrinami Jūsų vairavimo įgūdžiai. Važiavimo maršrutas ir specialieji manevrai parenkami automatiškai dar prieš egzaminą. Vairavimo metu stebima ar gebate važiuoti ekonomiškai, ar tinkamai ir laiku žvalgotės, tikrinama ar sugebate važiuoti atbulomis, apsisukti riboto pločio kelyje, ar mokate tinkamai parkuotis, taip pat tikrinama ar mokate tinkamai pajudėti prieš įkalnę.

Egzamino pabaigoje grįžtama atgal į „Regitros“ aikštelę, tuomet egzaminuotojas pasako kiek ir kokių klaidų padarėte, ar teisingai atsakėte užduotus klausimus ir pasako Jūsų balą. Laikant egzaminą daugiausiai galima padaryti aštuonias nekritines arba vieną kritinę klaidą, jeigu padarote daugiau – egzaminas laikomas neišlaikytu.

Neišlaikius egzamino, pakartotinai registruotis galima ne greičiau kaip po 7 kalendorinių dienų. Išlaikius egzaminą dar neįgyjate teisės vairuoti, pirmiausia reikia užsisakyti ir sulaukti savo vairuotojo pažymėjimo. Išlaikytas praktikos egzaminas galioja iki tol, kol bus užsakytas vairuotojo pažymėjimas, bet ne ilgiau kaip vienerius metus.

praktikos egzaminas